Polyurea Makinası

Polyurea Makinasında Polyurea Nedir?

İzosiyanat (A) ve Poliol (B) iki bileşenli karışımından meydana gelen yüksek basınçlı Polyurea makinası sayesinde sprey yöntemi ile uygulanan, hızlı kuruyan sınırsız uygulama alanı ve % 400 esnekliği ile bilinen yüksek performanslı elastomerik yeni nesil kaplama ve izolasyon sistemidir. Polyurealar piyasaya 2000’li yılların başında taşınabilir ve ticari açıdan kolay bulunabilir ekipmanlar kullanılarak uygulanabilen çift kompenantlı kaplama sistemleri olarak kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde kullanılan formülasyon ve uygulamalar sayesinde polyurea hammaddelerini birkaç saniye içinde ürüne ve hizmete dönüştürebiliyoruz. Günümüzde Polyurea’nın çok farklı uygulamaları firmamız ve EVOPUR Yüksek Basınçlı Sprey Makineleri ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu makinalardan beklenen performans (A) - (B) kompenantlarını 150-180 bar basınçlara ve 70-80 derece sıcaklıklara ulaştırarak püskürtebilmesidir. Polyurea Su İzolasyon sistemleri iç ve dış alanlarda yüksek darbe, aşınma gören ve %100 su yalıtımı istenen eski veya yeni yapılarda pozitif çözümler sağlar. Hızlı, ek yersiz, yüksek esneme kabiliyeti, üstün fiziksel ve kimyasal dayanma gücü sayesinde uygulama alanlarında kusursuz bir performans ürünüdür. Yüzeyi su sızıntı, pas ve korozyon etkilerine karşı korur. Polyurea Sprey, UV dayanımlı dekoratif son kat renk seçenekleri ile dayanıklı zemin kaplamalarına olanak sağlar. Polyurea Su İzolasyon sistemlerinin geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemleri ile karşılaştırıldığında ek yersiz olarak bilinen sprey yöntemi ile hızlı uygulanabilmesi, yüksek esneme kabiliyeti ile (%250-%400) çatlak örtme ve dilatasyon alanlarında kesin çözüm, çok hızlı kürleşmesi (5-10 saniye) ve uygulama alanlarının 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir. Polyurea kaplama sistemleri; teraslardan temellere, otoparklardan uçak pistlerine, havuzlardan su depolarına, asfalt kaplı zeminlerden seramik kaplı zeminlere, tribünlerden köprülere, dış alanlardan iç alanlara %100 su yalıtımı ve zemin kaplamasına olanak tanır.

Polyurea Nasıl Kullanılır?

Polyurea sprey uygulamaları deneyimli uygulayıcı ekipler tarafından yüksek basınçlı firmamız ve EVOPUR polyurea ve poliüretan makinası ile yapılır. Uygulama öncesinde mutlaka zemin yüzey hazırlığı yapılmalıdır. Bu hazırlıklar; zemin temizliği, tamir harçları, zemin zımparalama, zemin astar uygulaması vb... aşamalardan geçer. Hazırlığı tamamlanmış yüzeyde polyurea makinaların, uygulama ve yüzey durumları dikkate alınarak belirli sıcaklık ve basınç ayarları yapılır. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra, istenilen kalınlığa göre malzeme püskürtme işlemi başlar. Sıvı halde püskürtülen polyurea yüzeye %100 kesintisiz bir yapışma sağlar. Yapıştırmak için herhangi bir ek yapıştırıcıya gerek duyulmaz. İstenilen ortalama kalınlık ne ise, Polyurea katlar üzerine püskürtülmek suretiyle son halini alır. 5-10 sn gibi kısa bir sürede Polyurea reaksiyona girer kürünü almaya başlar. Uygulamadan 1 dk. sonrası üzerinde rahatlıkla yürünebilir ve ilgili alan 15-20 dakikada servise açılabilir. Polyurea Sprey uygulama sonrası, üzerine ek bir işlem yapılacaksa 24 saat malzemenin olgunlaşması ve içerisindeki reaksiyonun tamamen sona ermesi için beklenir

Poliürea Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

- Çok hızlı reaksiyon - Ekyersiz tek parça kaplama, - %400 esneme kabiliyeti, - %100 katı, solvent içermez, VOC (uçucu organik bileşen) içermez, kokusuz, UV dayanımlı. - Birçok kimyasala, solvent, asit, tiner ve petrol ürünlerine karşı dayanıklı. - Korozyona karşı mükemmel koruma, düşük geçirgenlik, tuzlu su ve dış hava şartları dayanımı. -Yüksek darbe ve aşınma dayanımı, - Çok düşük sıcaklıklarda esnek kalabilme özelliği ve çok sıcak ortamlara dayanabilme. - Mükemmel çekme ve yapısal dayanım, bunun yanında kopma anında yüksek esneme kabiliyeti. - Birçok yüzeye mükemmel yapışma özelliği; beton, çelik, alüminyum, plastik, fiberglas, ahşap, köpük. - Hızlı kullanılabilirlik

Polyurea Kullanım Alanları Nerelerdir?

- Çatı, teras ve balkon su yalıtımı. - Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak zemin izolasyonu. - Temel ve perde betonların su yalıtımı. - Prefabrik yapıların polyurea izolasyonu. - Korozyona karşı korunacak metal yüzeylerin kaplanması. - Otopark ve zemin kaplamaları. - Araç kasaları - Hayvan barınakları zemin kaplamaları. - Gıda üretim tesisleri ve soğuk hava depolarının zemin kaplanması. - Tank, silo ve boru kaplamaları. - Su parkları, süs havuzları ve yüzme havuzları su izolasyonları. - Sulama kanalları, su depoları - Köprü ve platformlar - Stadyum, okul ve spor salonları, yürüme yollar Poliüretan ve Polyurea Makina sistemlerimizdeki her bir özellik, operasyonlarınızın sorunsuz şekilde yürütülmesini kolaylaştıracak yeniliklerle sizlere yardımcı olmak üzere stratejik olarak tasarlanmıştır. İş alanında beklediğiniz güvenilirliği sunan firmamızın tasarladığı, Sprey Poliüretan Köpük ve Polyurea Makina sistemleri maksimum debilerde püskürtme yapsanız bile, ayarlanabilir dijital sıcaklık kontrolü ile daha kaliteli ürün oluşumu sağlar. Değişken debili hidrolik kontrol sistemi, iş sahası ya da alanlarına göre kaliteli uygulama ve manevralar için basınç ayarı yapabilmenin büyük kolaylığını yaşatır. • Servis bakımı kolaydır. • Daha iyi ekip yönetimi sağlar. • Daha iyi verim için ayar noktalarına sahiptir. • Gelişmiş kartsız otomasyon sistemi ile arızaları min. seviyeye indirir. • Her tip püskürtme seçeneği için, ayarlanabilir değişken debili basınca sahiptir. • Kullanımı kolay akışkan bölümü, bakım gerekliliğini azaltır ve üretkenliği arttırır. • Basınç denge vanaları, sistem basınçlarını hızlı ve kolay bir şekilde dengelemenizi sağlar. • Kullanımı ve bakımı kolay, ekonomik ve sağlam bir çözüm arayanlar için en iyi seçimdir.

Polyurea makinası

Polyurea Makinalar

ATG & Evopur

Evopur poliüretan ve polyurea makinalar, son teknolojiye dayalı tasarım ve üretim süreçleri ile dikkat çeken, yenilikçi mühendislik ve dayanıklı malzemeler ile müşterilerine güvenilirlik ve performans sunar.

Merkez

Organize Sanayi Bölgesi 18.Cadde No:38 Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Bizi haritada bulun

İstanbul Ofis

Birmes Sanayi Sitesi Mescit Mah. A4 Blok No:2 Orhanlı Tuzla/İstanbul

Hollanda Ofis

ATG PU equipments
B.V. Koningin Wilhelminahaven ZZ 22 3134 KG
Vlaardingen Netherland