Poliüretan Makinası

Poliüretan Makinası İle Köpük

Poliüretan makinası, Poliüretan Sprey Köpük Poliol (B) İzosiyonat (A) adı verilen iki ayrı ham maddenin birleşimi ile meydana gelen homojen sert köpüktür. Yüksek teknoloji ile üretilmiş makine ve teçhizat sistemleri gerektirmektedir. Bu sistemler Poliüretan makinası, varil transfer pompaları, akışkan taşıyıcı ısıtmalı hortumlar, sprey tabancası, hava kompresörü, elektrik panosu ve aktarma tesisatlarından meydana gelmektedir. Kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok ederek, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişer ve poliüretan köpük halini alır. Çok yüksek yalıtım değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Püskürtme poliüretan köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Firmamızın Evopur Markası günde 500 -1500 m² arası alanın ısı yalıtımı kaplanmasına imkân sağlar. Başta poliüretan makinası olmak üzere tüm makina ve ürünlerimizi görmeden karar vermeyin!

Neden Poliüretan Sprey Köpük?

Isı ve ses yalıtımında dünyanın ulaştığı son nokta olan poliüretan köpük, izolasyon sektöründe kesin ve net çözümler sunmaktadır. Yüksek basınçlı Poliüretan Makinası ile sıvı olarak uygulanır. Yüzeydeki tüm çatlak ve gözeneklere en ufak boşluk ve hava kabarcığı bırakmadan nüfus ederek doldurur ve iyi bir koruma kalkanı sağlar. Tiner asit ve petrol türevlerine karşı mukavemeti oldukça yüksektir. Haşere barındırmaz ve anti bakteriyel özelliği sayesinde maksimum verim sağlanır.Poliüretan köpük uygulaması diğer yalıtım malzemelerine göre hızlı ve seridir. Ulaşımı kolay, uygulaması basit iş gücü ve zaman açısından tasarrufludur. Poliüretan Köpük yüzeyi tek parça halinde sarar ekstra yapıştırma ya da çakma işlemleri gerektirmez ısı köprüsü oluşturmaz.-ulaşılması zor yerlerde kolaylıkla uygulanır.-dikey, yatay ve ters yüzeylerde rahatlıkla uygulanır.Kolay Nakliye ve Uygulama:Sprey Poliüretan ve Polyurea, uygulama alanına özel bir mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödemeden ulaştırılır. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan Poliüretan & Polyurea Makinası ve 2 bileşenli sıvı sistemleri ile 60-90 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile poliüretan köpük veya polyurea uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanır.

Poliüretan Köpük Uygulama Alanları Nerelerdir?

Sprey Poliüretan Köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklı alanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır. Her türlü duvar ve çatı yalıtımı, deniz taşıtları yalıtımı, Hayvansal barınak yalıtımı, Soğuk hava deposu yalıtımı, Boru hattı yalıtımı, Tank-silo yalıtımı vb... Uygulama alanları her geçen gün daha da artmaktadır.

Hammadde Nasıl Ve Nereden Temin Edilir?

Poliüretan hammadde konusunda Türkiye'de ve Dünya'da birçok üretici ve satıcı firmalar bulunmaktadır. Ancak en önemlisi doğru ürünü doğru uygulama alanında kullanmanızı sağlayacak tecrübeli bir firma seçimidir. Türkiye’nin Poliüretan Marketi olan firmamızın diğer bir markası olan FLY CHEM'den istenilen ürünün her an temini mümkündür. Anlaşmalı nakliye şirketlerimiz aracılığı ile ürünleri kapınıza kadar ulaştırıyoruz.

Piyasada Hammadde Problemi Var mı?

Türkiye ve dünyada herkes bilmese de poliüretan sistemler hayatımızın her yerindedir. Örneğin evimizdeki buzdolabı, koltuğumuzun süngeri, arabamızın direksiyonu, inşaat sektöründe kullanılan ısı izolasyon levhaları vs... burada verilebilecek binlerce örnek var, biz bunlara POLİÜRETAN AİLESİ diyoruz. Sprey poliüretan bu ağacın dallarından sadece bir tanesi. Yani poliüretan hemen hemen hayatımızın her yerinde

Poliüretan Sağlığa Zararlı mı?

Poliüretan 1950’li yıllarda kullanılmaya başlanmış olup, günümüzde son teknoloji ile tüm hızıyla üretilmektedir. Geçmişten bu güne kadar yapılan araştırmalara göre sağlığa zararlı bir bulguya rastlanmamıştır. Poliüretan sprey köpüğün uygulaması bittikten hemen sonra kullanıma hazır ve tamamen kokusuz anti bakteriyel özelliklere sahiptir.

Günümüzde sprey sistemler Türkiye’de ve Dünya’da mobil olarak kullanılmaktadır. Bu sistemi mobil hale getirmek için öncelikle makina teçhizatları alınmalı ve bu sistemi kurabileceğimiz en düşük 12 m³olacak şekilde miliürenibüs tarzı panelvan, kamyonet yada kamyon tarzı araçlar seçilmelidir.

Firmamız Türkiye' de bir ilki gerçekleştirip tüm değerli müşterilerimize,poliüretan makinası kullanımı, poliüretan sprey uygulaması, pazarlaması ve satışı konusunda uzman kadromuz ile hem teorik hem uygulamalı 40 saatlik aktif bir eğitim programı sunuyoruz.

Poliüretan & polyurea makinası

Poliüretan Makinalar

ATG & Evopur

Evopur poliüretan ve polyurea makinalar, son teknolojiye dayalı tasarım ve üretim süreçleri ile dikkat çeken, yenilikçi mühendislik ve dayanıklı malzemeler ile müşterilerine güvenilirlik ve performans sunar.

Merkez

Organize Sanayi Bölgesi 18.Cadde No:38 Melikgazi / Kayseri / Türkiye

Bizi haritada bulun

İstanbul Ofis

Birmes Sanayi Sitesi Mescit Mah. A4 Blok No:2 Orhanlı Tuzla/İstanbul

Hollanda Ofis

ATG PU equipments
B.V. Koningin Wilhelminahaven ZZ 22 3134 KG
Vlaardingen Netherland